Vanilla House to tytułowy dom z książki DOM NA ZANZIBARZE – bestsellera znanego w Polsce. To miejsce dla tych, którzy chcą poznać autentyczne życie i Zanzibar, a nie tylko jego turystyczną, komercyjną stronę. To kameralne miejsce, z niesamowitym widokiem na Ocean Indyjski, położone w autentycznej zanzibarskiej wiosce.

 

Vanilla House to nie hotel ani pensjonat, tylko prywatny dom, z domową kuchnią opierającą się na prostych lokalnych potrawach, świeżych owocach, rybach i owocach morza oraz warzywach. Nie ma tu opcji all inclusive, jest za to autentycznie, zanzibarsko – polsko, z artystyczną atmosferą, którą do domu tchnęła pisarka Dorota Katende.

Jest to prywatny dom, w którym zapowiedziani goście są mile widziani, ale proszeni o uszanowanie i przestrzeganie panujących w nim zasad, m.in. szanowania wszystkich przedmiotów i pamiątek, które znajdują się w domu, dbania o porządek, nie wprowadzania niezapowiedzianych gości z zewnątrz, nie picia mocnych alkoholi.  W domu można spotkać Dorotę Katende, jednak każde spotkanie musi zostać wcześniej umówione.

Ten budynek, o tradycyjnej architekturze w stylu charakterystycznym dla Zanzibaru, położony jest w miejscowości Jambiani, tuż przy prywatnej plaży z palmami. Obiekt oferuje cztery pokoje, dwie łazienki z prysznicami i WC, dwa tarasy z widokiem na Ocean Indyjski, wspólną część dzienną – jadalnię, kuchnię oraz niewielki ogródek i wyjście bezpośrednio na plażę i do Oceanu. W każdym pokoju w Vanilla House podziwiać można tradycyjny zanzibarski wystrój – duże rzeźbione łóżko w stylu sułtańskim oraz szafy, stoły i krzesła uplecione z liści palmowych lub z kozich skór.

W cenę pokoju wliczone jest śniadanie, które obejmuje owoce, jajka (jajecznica, jaja sadzone, jaja na twardo), omlety lub naleśniki, czasem świeże sałatki, świeże pieczywo, świeżo wyciskane soki, kawę lub herbatę. Na obiadokolację (serwowaną na zamówienie, dodatkowo płatną) przygotowywane są typowe lokalne potrawy składające się głównie z ryb/owoców morza, ryżu/polenty/batatów, warzyw i aromatycznych przypraw. Istnieje możliwość zamówienia do posiłków piwa/wina/soków/wody (za dodatkową opłatą). Goście mogą brać udział w przygotowywaniu posiłków, uczyć się używania zanzibarskich przypraw, wyciskania mleka kokosowego, przyrządzania oleju z kokosa itp.

Personel obiektu chętnie pomoże w organizacji atrakcji na Zanzibarze: zwiedzanie, nurkowanie, rejsy łodziami, pływanie z delfinami, warsztaty gotowania w stylu swahili i wiele innych. Pełna oferta atrakcji dostępna jest na https://bookingafrica.eu/trips-on-zanzibar/

Vanilla House usytuowany jest w odległości 40 km od zabytkowej części miasta Zanzibar, nazywanej Stone Town. Międzynarodowe lotnisko Dar es Salaam – Julius Nyerere oddalone jest od obiektu o około 80 km.

P O K O J E

Cena zawiera

śniadanie

Standard room
Room no 1

Pokój dla 2 osób z możliwością dostawki dla dziecka. Duże łóżko (szer. 180 cm)
Pokój położony na parterze, blisko kuchni, jadalni i wyjścia na plażę. Łazienka z gorącą wodą, dzielona z sąsiednim pokojem nr 2.

Cena za 2 osoby *

54 $ za dobę

+ 7 $ od osoby kolacja

Large Room with Sea View
Room no 3

Pokój dla 2 osób z możliwością dostawki. W pokoju jest duże 2-osobowe łóżko (szer. 180 cm) oraz możliwość dostawek dla 2 dzieci. Z pokoju wychodzi się na duży taras, skąd rozpościera się piękny widok na bezkresny Ocean Indyjski. Taras dzielony jest z sąsiednim pokojem Large Room. Mała łazienka z prysznicem z letnią wodą i WC (z widokiem na Ocean) dzielona jest również z sąsiednim pokojem. Pokój położony jest na piętrze, na które wchodzi się stromymi schodami zewnętrznymi, znajdującymi się w ogrodzie.
Pokój ma również piękny widok z okna na plażę i ocean.

Cena za 2 osoby *

58 $ za dobę

+ 7 $ od osoby kolacja

Standard room
Room no 2

Pokój dla 2 osób z dużym łóżkiem (szer. 180cm)
Pokój położony na parterze, blisko kuchni, jadalni i wyjścia na plażę. Łazienka z gorącą wodą, dzielona z sąsiednim pokojem nr 1.

Cena za 2 osoby *

50 $ za dobę

+ 7 $ od osoby kolacja

Large Room
Room no 4

Duży pokój na piętrze przeznaczony dla 2 osób dorosłych z możliwością jednej dostawki. Znajduje się tu 2-osobowe łóżko o standardowych rozmiarach. Z pokoju wychodzi się na duży taras, skąd rozpościera się piękny widok na bezkresny Ocean Indyjski. Taras dzielony jest z sąsiednim pokojem Large Room. Mała łazienka z prysznicem z letnią wodą i WC (z widokiem na Ocean) dzielona jest również z sąsiednim pokojem. Pokój położony jest na piętrze, na które wchodzi się stromymi schodami zewnętrznymi, znajdującymi się w ogrodzie.
Okno z pokoju wychodzi na wioskę Jambiani, a przez otwarte drzwi widać Ocean.

Cena za 2 osoby *

54 $ za dobę

+ 7 $ od osoby kolacja

WYNAJEM CAŁEGO VANILLA HOUSE (max 8 osób): 160 $ za dobę **

 

* W cenę pokoju za dobę wliczone jest śniadanie. Istnieje możliwość dokupienia kolacji w cenie 7 $ od osoby.

** W cenę domu za dobę NIE SĄ wliczone żadne posiłki. Możliwość wynajęcia kucharza (20 USD/dzień), który będzie robił zakupy na zamówienie Gościa (zakupy opłaca Gość) i przygotowywał posiłki.